Školní liga miniházené 2022/2023

FINÁLOVOVÉ TURNAJE ŠKOLNÍCH LIG MINIHÁZENÉ ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

V první půli května proběhla úspěšně finálová kola školních lig v miniházené. Klub TJ Sokol Velké Meziříčí je patronem Velkomeziříčské a Měřínské školní ligy. Spoluorganizátorem je SVČ DÓZA Velké Meziříčí. Úterý, 16. května 2023, patřilo dětem z 1. – 3. tříd ZŠ, tedy Velkomeziříčské školní lize. V ní na 65 hráčů a hráček zdárně předvádělo své nadšení pro hru a chuť sportovat.   Čtvrteční dopoledne, 18. května, obsadily házenkářskou halu starší děti, žáci a žákyně 4. a 5. tříd ZŠ. Měřínskou školní ligu tak hrálo 57 sportovců, u kterých nechyběl elán a chuť bojovat o každý míč. I přesto, že turnaje probíhají bez počítání skóre, docházelo k vyrovnaným výkonům mezi týmy a povedených herních situací nebylo málo. Obě dopolední zápolení byla nabita emocemi, týmovostí a radostí z pohybu. Všichni zúčastnění, celkem 18 týmů, také zvládli absolvovat 3 doplňkové dovednostní disciplíny – měření rychlosti střelby, týmovou překážkovou dráhu a týmový slalom v driblinku.

Za předvedené výkony na turnaji a snahu po celý školní rok právem všechny děti obdržely ceny a zlaté medaile z rukou Ing. Ladislava Šidla (starosty TJ Sokol Velké Meziříčí). Každým tým pak navíc dostal diplom za účast.  Nemalou měrou se na organizaci turnajů po celý ročník ligy podíleli žáci a žákyně 2. stupně ZŠ, kteří se ujali funkcí rozhodčích, zapisovatelů, časoměřičů či trenérů jednotlivých týmů. Velké uznání a poděkování za vedení kroužku miniházené si zaslouží školní trenéři Vlaďka Kaštanová (ZŠ Oslavická VM), Ludmila Kališová (ZŠ Sokolovská VM), Mgr. Petr Blažek (ZŠ Školní VM), Mgr. Dagmar Křížová (ZŠ Hany Benešové Bory) a Mgr. Pavol Živčic (ZŠ Měřín). Díky také paní Báře Raždíkové za spolupráci a vždy otevřený bufet s občerstvením.  Ceny pro malé házenkáře a házenkářky poskytla firma POEX Velké Meziříčí – velmi děkujeme. Věřím, že se Velkomeziříčská a Měřínská školní liga miniházené bude i  nadále, v nadcházejícím již 12. ročníku šk. roku 2023/2024, těšit z upřímné radosti a herního nadšení malých sportovců jako doposud.

J. Živčicová – garant školních lig (foto: Josef Kašpar)