Olympiáda z anglického jazyka

V únoru se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády z anglického jazyka. Tento rok se v kategorii I. A (žáci 7. tříd) přihlásilo 6 žáků, v kategorii II. A (žáci 8. a 9. tříd) to bylo 10 žáků.

Součástí písemné části byla v 1. kole práce s textem a poslech. Tři nejlepší pak postoupili do 2. kola, kde se hodnotil mluvený projev.

Soutěžící si připravili krátké osobní představení a povídání na zadaná témata. Hodnotila se hlavně pohotovost při rozhovoru, bohatost slovní zásoby a reakce na otázky. Všichni byli velmi dobří, ale nejlépe si za kategorii I. A vedl Matyáš Šubert ze 7.A a v kategorii II. A Monika Izdná z 9.A.

Oba se zúčastnili okresního kola ve Žďáře nad Sázavou, které proběhlo 7. 3. 2024. Prokázali výbornou znalost angličtiny a v silné konkurenci se neztratili. Monika ve své kategorii obsadila 1. místo a postupuje do krajského kola. Gratulujeme!