Střední škola stavební Jihlava

(Přírodní a technické obory - projekt pro žáky ZŠ)

Projekt SŠ stavební Jihlava

Tento projekt je spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR a SŠ stavební Jihlava je jedním z 26 projektových partnerů. Vždy v úterý odpoledne si pro zájemce přijede mikrobus a odveze je na pracoviště.

* Výukový modul modelování zaměřený na stavební a architektonický model Tento modul je zaměřen na práci v jednodušším grafickém programu Sketch-up, kde si žáci navrhnou vlastní model rodinného domu. Tento dům si následně vytvoří pomocí klasického modelování s použitím dřeva, papíru a umělohmotných materiálů. Seznámí se také s moderní metodou  modelování pomocí 3D tiskárny podle vlastního návrhu. (Tento modul je určen pro 5 žáků ZŠ)

Aktivita bude probíhat na SŠS Jihlava, Žižkova 20

* Výukový modul truhlářství a řezbářství

Tento modul je vhodný pro žáky, kteří rádi tvoří ze dřeva nebo pro žáky, kteří by se této manuální zručnosti rádi naučili. V rámci této aktivity se žáci seznámí s různými druhy dřeva, s jejich vlastnostmi, poznají základní nástroje a postupy ručního opracování. Vyrobí si jednoduchý truhlářský nebo řezbářský výrobek z připravených polotovarů. (Tento modul je určen pro 5 žáků ZŠ) Aktivita bude probíhat na odloučeném pracovišti Helenín, Hálkova 42

Oba zájmové kroužky jsou zdarma.

Žáci ZŠ budou mít možnost nahlédnout do střední školy s technickým zaměřením, prakticky si vyzkouší některé činnosti v odborných učebnách  a dílnách a získají jasnější představu o technických profesích.