Recyklohraní

Základní škola Měřín je zapojena do ekologického projektu Recyklohraní, který organizuje MŠMT České republiky. Jeho cílem je zlepšení znalostí žáků a recyklaci a třídění odpadů. Součástí projektu je i sběr drobného elektroodpadu přímo ve školách. Dne 28. 2. 2014 se žáci 7. A zabývali řešením úkolu Enigma z tohoto projektu.

V rámci plnění úkolu si zopakovali výhody a nevýhody používání zářivek, uvědomili si možnosti jejich recyklace a vyluštili několik šifer. Podle vyřešených šifer dopisovali rozepsaný Katčin a Honzův příběh, který si můžete po 30. březnu přečíst na webových stránkách naší školy (www.zsmerin.cz). Za splnění úkolu a jeho zveřejnění v médiích získáme bodové ohodnocení. Body pak využijeme k environmentálnímu vyučování. A co si žáci zapamatovali?

• Zářivka svítí jasným bílým světlem a spotřebovává až o 80 % méně energie než klasická žárovka, protože více svítí než hřeje
  • Vydrží několikanásobně déle
  • Její výměna je jednoduchá, stačí dodržet průměr závitu
  • Pozor: nepatří do směsného odpadu, protože obsahuje malé množství rtuti. Proto je vyhazujeme do speciálních sběrných nádob. V Měříně jsou na dvou místech - ve sběrném dvoře a na Úřadu městyse Měřín.