Projekt „Cizí jazyky pro život“

Projekt "Cizí jazyky pro život"

Naše škola se přihlásila jako partner výzvy NIDV (Národní institut pro další vzdělávání)  č. 55: Cizí jazyky pro život, klíčová aktivita Rodilí mluvčí do škol.

V únoru začal rodilý mluvčí na naší škole působit. Troy Fortune Litia pochází ze Zambie a je mu 20 let. Žije v Jihlavě, kde také studuje Vysokou školu polytechnickou, obor Řízení a finance.

Pro školu a žáky to znamená jedinečnou příležitost. Žáci se naučí lépe reagovat a komunikovat v anglickém jazyce, v kontaktu s rodilým mluvčím si upevní správnou výslovnost a intonaci, a výuka pro ně bude více motivující, protože si jazyk vyzkouší přímo v praxi.

Náplní prvních dnů projektu bylo vzájemné představení se, žáci se seznámili s přirozenou slovní zásobou rodilého mluvčího a dozvěděli se spoustu informací nejen o jeho osobě, rodině, zálibách, ale také o kultuře země, ze které pochází.

FOTOGRAFIE  JSOU  UMÍSTĚNY  VE  FOTOGALERII.